בחורה מקבלת טיפול הזרקה לשפה העליונה

חומר הבוטוקס מורכב מרעלן המיוצר על ידי חיידק הבוטולינום, הוא התגלה אי שנות באמצע שנות השמונים ומאז משמש בעיקר למטרות קוסמטיות. היכולת של הרעלן היא בעצם "שיתוק" עצבי של החומר איתו הוא בא במגע, מה שמאפשר גם העלמה של קמטים שונים בפנים אשר ברוב הפעמים הנגרמים עקב שימוש ממושך של של שרירי הפנים. הטיפול בהזרקת בוטוקס אינו עולה על כ10 דקות וכאשר החומר מוחדר אל קצוות העצבים הוא נקשר אליו, ובכך מאפשר טשטוש של הקמטים הקיימים באותו האזור. אך מכיוון שהשפעה של טיפול זה הינה זמנית, על המטופלים לחזור בין תקופה של 3 עד 4 חודשים על מנת לשמר את המראה שחומר הבוטוקס מייצר. 

שימושים עיקריים בבוטוקס

לחומר הבוטוקס יש כיום 4 שימושים עיקריים ברפואה כיום:

1.הקלה במיגרנות

השימוש בזריקות בוטוקס יכול לעזור במידה מסוימת להקלה על התקפי מיגרנות, גם בתדירות ההתקפים המשך שלהם וגם בעוצמות ההתקף. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי טיפול זריקות בוטוקס להתקפי מיגרנות אינו מעלים לחלוטין את המיגרנה. 

2.קמטים הבעה

קמטים המושפעים מתזוזות של שרירי הפנים יכולים להוות יעד מושלם עבור טיפול בוטוקס, על ידי הזרקת כמות חומר יחסית קטנה תוכלו להעלים קמטים בסגנון "קמטי מחשבה" למשך תקופה של בין 4 עד 5 חודשים. זריקת הבוטוקס אמורה "לנטרל" את את החיבור של שבין החיבור של השריר אל לעצב וכך לבטל את צורת הקמט. 

3.הזעת יתר

תופעת הזעת יתר נמצאת בקרב אחוז אחד מהאוכלוסייה בישראל והיא נובעת משלל סיבות כמו עודף משקל, נטילת תרופות, מצבי לחץ וחוסר איזון הורמונלי. תוכלו לראות הזעות מסוג זה באזורים כמו כפות הידיים, בתי השחי והרגליים. הזרקת בוטוקס יכולה לעזור לנטרל את תאי ההזעה באותם אזורים, ובטיפול זה השפעת הבוטוקס תמשך בין שלושה לעשרה חודשים ואחריהם יצטרך המטופל להזריק שוב. 

4.הזרקה בשפתיים

כחלק מטיפול השרירים השונים באזור הפה, טיפול הבוטוקס יכול לתת כיום מענה גם למראה צעיר יותר לשפתיים בעזרת הזרקת כמות קטנה בצידי הפה והרמה שלהם. חשוב לציין כי טיפול זה מלווה במעט כאבים וארוך בכ10 דקות יותר מהזריקה ה"מסורתית".

בוטוקס למי זה לא מתאים? 

לפני שאתם מחליטים על טיפול בוטוקס כמובן שיש להיוועץ עם רופא, אך תחילה ישנם 3 מצבים בהם יהיה אסור עליכם לעפור איזה שהוא טיפול מבוסס בוטוקס. המצב הראשון מביניהם הוא אם אתם סובלים ממחלות עיצביות ומחלות שונות במערכת השרירים. במקרה שכזה עליכם להודיע על כך לרופא המטפל, מכיוון שחומור הבוטוקס עלול ליצור תגובות לוואי חמורות באנשים הסובלים ממחלות מהסוג הזה. המצב השני הוא דלקת או היריון, שניהם יחד אמורים להיות די מובנים מאליהם שאי אפשר לבצע איזה שהוא הליך רפואי שכזה. אך חשוב לחדד במידה והאזור שאליו תרצו להזריק בוטוקס הפך לדלקתי, לא ניתן יהיה לבצע הזרקה של בוטוקס. המצב דומה גם לנשים בהריון שכן החומר עלול להוות סיכון עבור העובר או חלקים שונים בגוף. החלק השלישי מורכב מאלרגיות שונות או מחלות אוטואימוניות, כאשר אלו עלולים לפתח לא מעט תגובות אלרגיות קטלניות או תגובות בלתי צפויות ולכן אסור עליהם לעבור טיפול המכיל חומר בוטוקס. 

למי בוטוקס כן מתאים? 

טיפול בוטוקס מתאים לכל איש ואישה מעל גיל 30, ולטפל במגוון קמטי שריר שונים. 

בנוסף טיפול מסוג זה יכול גם לעכב קמטים עתידיים שעלולים להופיע עם הזמן. 

תופעות לוואי של חומר הבוטוקס

תכשירי בוטוקס נחשבים למאוד בטוחים ונעשים על ידי ריכוז נמוך מאוד של רעלן, יחד עם זאת ישנם לא מעט תופעות לוואי שאכן יכולות לקרות. חלק מהן מלוות בצניחה באזור הגבות, אסימטריה בפנים או באזור הטיפול. אל אלו יכולים להצטרף תופעות לוואי גם כדמות שטפי דם, נפיחות באזור הטיפול ולעיתים גם כאבי ראש קלים. יחד עם זאת במידה ואתם חשים איזה שהם שינויים במרגש או בתחושה לאחר הזריקה, עליכם לפנות לרופא המטפל. וכמובן שיש לבחור את הרופא המטפל כבעל איש מקצוע מוסמך, על מנת שתוכלו לצמצם את הסיכוים להיווצרותם של תופעות לוואי מסוג זה ואף גרועות יותר במקרה של הזרקה לא נכונה או במינון לא מדויק. 

מחירי זריקות בוטוקס

חשוב לזכור כי המחירים משתנים יחד עם לא מעט מאפיינים כמו אופי הטיפול, רגישות המקום, סוג החומר שמוזרק ובאזור כמובן. כמובן שעל מנת לקבל את התוצאות הרצויות חשוב להסדיר סדרת טיפולים מראש, מכיוון ששינוים דרסטים או מרווחי זמן בין זריקה לזריקה עלולים לפגוע בתוצאה הסופית. 

טיפול בהזעת יתר אמור לעלות בין 1500 שקלים עד 5800 שקלים, כמובן בהתאם לאזור ההזעה ומשך הטיפולים שנדרש. 

מילוי קמטים אמור לנוע ממחירים של 600 שקלים עד ל1400 שקלים, כמובן שהמחיר עלול להשתנות עם כמות הזריקות הנדרשת, האזור שבו מתעצבת ההזרקה ועוד. 

טיפול במיגרנה על ידי זריקות של בוטוקס אמור לעלות בין 2100 ל 2600, תלוי בכמות הטיפולים והזריקות שהטיפול מצריך.

מה היה במאמר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם