בחורה יפה עם עור פנים מתוח ומושלם

עור הפנים הוא אחד הנקודות הרגישות שלנו כבני אדם שמודעים למראה שלנו ומנוהלים על ידי תפיסות אסתטיות שקיימות שנים רבות ומבחינות בעיקר בין עור צעיר לזקן, אנחנו מתייחסים רבות לקמטים שמופיעים אצלנו גם בגיל צעיר וכמובן לכתמים, פצעים ופיגמנטים. אז איך שומרים על העור שלנו ומה עושים שלא מרוצים ממנו.

מדוע חשוב לשמור על עור הפנים

תהליכי ההתבגרות הם רבים וכשזה נוגע לפנים שלנו קשה שלא להתבאס מהם – הקמטים שמופיעים, צניחות של אזורים מסוימים, התדלדלות של רקמות, נפחים טבעיים שהולכים לאיבוד, שקעים וכו'… כל התופעות הללו הן לא בלתי נמנעות לחלוטין אך כמה הרגלים נכונים בשגרת היום יום ניתן לדחות את הופעתן וגם לדאוג למרקם העור עצמו שמראהו החלק והאחיד יכול לתרום למראה צעיר ורענן יותר.

טיפוח עור פנים בשגרת היום יום

מחקרים רבים בוחנים את הדרכים הטובות ביותר לשמירה על עור וחלק, חברות תכשירי עור מפרסמות טיפים וטריקים בין אם בצדק או לא. ג'לים, קרמים וטיפולים אינסופיים שחלקם כמובן יכולים להיות אפקטיביים ולספק תוצאות מעולות אך רגע לפני אלו כמה טיפים לשמירה על עור בריא וחלק רק כחלק משגרת היום יום שלכם בלי תכשירים ממותגים או טיפולים שונים.

 1. שתיית מים – טיפ רלוונטי כמעט לכל תחום בחיים. המים מסייעים לשמירה על גמישות העור, רכות ומראה חיוני. שתיית מים במידה מתאימה תפחית את השומניות בעור הפנים וגם בעור הגוף. הכמות המומלצת לאדם ממוצע בימי מזג אוויר ופעילות רגילה הינה ליטר וחצי – שמונה כוסות מים מדי יום. שתיית מים מועילה רבות גם לניקוי הגוף, שמירה על משקל מאוזן ופעילות מטבולית.
 2. תזונה נכונה למראה הפנים – כמו מים התזונה משפיע על כל איבר מכף עד רגל ועד ראש, הדלק שאנחנו ממלאים את עצמנו חייב להיות איכותי ומגוון – הקפדה על תזונה טובה עבור עור הפנים אינה שונה בהקפדה על תזונה בריאה ומאוזנת לתועלת שאר החיוניות שלנו – כל אבות המזון בגיוון ובמידה הנכונה.
 3. מי אורז על עור הפנים – בעולם הרפואה העממית בסין ויפן מי אורז מתוארים כמצעירים את עור הפנים. מי האורז הם תערובת פשוטה להכנה – יש להשרות אורז במים, לסנן אותם ולהשתמש במים על הפנים.
 4. הימנעות מחשיפה לעישון וזיהום אוויר – מחקרים רבים הוכיחו כי עישון גורם להזדקנות מהירה של עור הפנים, הוא גורם לאובדן אלסטיות ומעודד קמטים בגיל צעיר. עור הפנים יכול להיפגע מכל זיהום אוויר סביבתי.
 5. הימנעות מנזקי שמש – קרני השמש יכולות להיות הרסניות עבור הפנים כיוון שהם מייצרות פגמים בעור, קמטים ופיגמנטציה המפריעים למראה החלק של עור, גורמים להזדקנות מוקדמת וכו'.

שימוש בתכשירים מתאימים

כמובן שכדי לשמור על העור כמו שצריך אי אפשר להתחמק בשימוש בתכשירי טיפוח שונים כמו קרם הגנה, קרם לחות, סרומים וכו':

 • קרם הגנה – קרם הגנה מהשמש בו אנחנו רגילים כל כך להשתמש בילדות חייב להישאר בשגרת הטיפוח שלנו לכל החיים כיוון שלהימנע משמש לחלוטין זה כמעט ובלתי אפשרי בעיקר במדינה כמו שלנו. מומלץ למרוח קרם הגנה כל יום גם בימי חורף וגם בימים שנדמה לכם שלא תהיו חשופים לשמש כלל. השמש בישראל כל כך חזקה שגם ההליכות הקצרות ביותר בשמש יכולות לפגוע בעור הפנים שלנו.
 • הקפידו בקיץ – למרוח קרם הגנה מספר פעמים ביום בוודאי אם אתם אנשים שמבלים הרבה בחוץ ובים, הקפידו לחבוש כובע גם כשאתם משתזפים. ההגנה מהשמש היא הכרחית לשמירה על עור הפנים וגם מפני מחלות עור שיכולות לגרום לנזק בריאותי לעור הפנים.
 • קרם לחות – הלחות היא חשובה ביותר עבור עור הפנים והעור בכלל, יובש הינו האויב מספר אחד של קמטים, כתמים ופיגמנטציה. בחרו קרם לחות שמתאים לכם ומומלץ ומרחו בעדינות בעיקר סביב העיניים בכל יום על פנים נקיות בבוקר ובערב.
 • תכשירים נוספים – תכשירים נוספים כמו סרומים, קרמי אנטי אייג' או כל דבר אחר הם מעולים אך רק בהמלצת אנשי מקצוע, המנעו מלהחליט עבור עצמכם איזה מסכות לעשות גם אם הם טבעיות אלא התייעצו עם אנשי מקצוע לגביי סוג העור שלכם ולמה הוא זקוק, באיזה מינונים ושילובים עם תכשירים נוספים.

איך מחזירים רעננות לפנים מבוגרות

אף אחד עוד לא המציא פתרון קסם או קרם למניעת התקדמות השנים, עם ההתבגרות שלנו הפנים שלנו ישתנו וכדאי לקבל ולהשלים עם זה מעכשיו וגם לזכור שקיימים פתרונות שונים להחזרת המראה הצעיר לפנים מבוגרות כמו למשל הזרקות של חומצה היאלרונית להרמת האזורים המוזרקים והגברת ייצור הקולגן לטווח הארוך, החומצה ההיאלרונית הינה חלק מסדרת טיפולים הנקראת פיסול פנים שמבוססת את עקרונות הטיפול בהתאמה אישית.

מהו טיפול בהתאמה אישית

טיפול מובסס על עיקרון ההתאמה האישית נובע מתוך העובדה שכל אדם הוא אחר ולכן עור צורת התבגרות הפנים שלו תהיה אחרת, מרקם העור, הטיפול ששכבות העור זקוקות לו, משך והדרגת הטיפולים ועוד. הטיפול מתחיל באבחון אישי של הפנים ושל האזורים בהם רצוי לטפל, שיטת הטיפול והתוצאות האידיאליות. בשיטת פיסול הפנים לא מעלימים את כל סימני ההתבגרות כמו קמטים לחלוטין מכיוון שרוצים ליצור מראה טבעי ולא מלאכותי ללא שום סימן של חיים, צחוק והבעה.

מהי חומצה היאלרונית ואיך היא תורמת לעור הפנים

החומצה ההיאלרונית הינה חומצה שקיימת בגוף במינון של 15 גרם בממוצע לאדם מבוגר, כמו חומרים רבים שהגוף שלנו מייצר הוא מפחית בייצור שלהם עם ההתבגרות שלנו. הזרקה של החומצה על פני האזור בו רוצים לטפל משפיעה באופן מידי ולטווח הארוך במקביל. החומצה נספגת בעור הפנים במהירות ולכן היא מספקת תוצאות מיידיות בהרמת או מילוי האזור המוזרק. בנוסף החומצה מעודדת ייצור מוגבר של החלבון קולגן אשר אחראי על גמישות וכוח העור.

חלבון קולגן

הקולגן הינו חלבון שמצוי בכל תאי הגוף – שלד, שריר, עור, סחוסים, גידים וכו'… החלבון מכיל רמות גבוהות של חומצות האמינו – גליצין, פרולין והידרוקסיפרולין שהן ממלאות תפקיד חשוב במראה העור, השיער והציפורניים. חלבון הקולגן מתאפיין בהיותו מעין "דבק" עבור תאי הרקמות, חיבור טוב של התאים תורמת לחוזקתם וגמישותם ובכך משאיר את העור מתוח ומורם ללא צניחות או שקיעות. בהתבגרות הגוף מייצר פחות קולגן ובגיל 60 כמות הקולגן בגוף עומדת על חצי מהכמות שהייתה בגיל 20. 

טיפול בעור הפנים בעזרת הזרקות

הזרקות של חומצה היאלרונית רלוונטיות לטיפול בעור הפנים במקרים הבאים:

 • טשטוש הקמטים בצידי הפה ובאזור האף
 • עיבוי שפתיים
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים
 • הוספת נפח ללחיים לצורך עיצוב קו לחיים
 • הוספת נפח לסנטר – הדגשת קו לסת.

ההזרקות בפנים הן זעירות, כמעט ללא תופעות לוואי וניתן לחזור לשגרה רגילה כ12 שעות לאחר מכן, את המזרק ניתן לקנות במרפאה לאחר פגישת ייעוץ עם רופא, התשלום לרופא יהיה עבור הטיפול בלבד ולא על החומר.

לסיכום,
בשלב כלשהו בחיים אנחנו מבינים שעור הפנים הוא אחד הדברים החשובים ולרוב מתבאסים שלא הבנו זאת קודם ונקטנו צעדים לשפר ולשמור עליו עוד בגיל צעיר.

מה היה במאמר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם