בחורה מחייכת עם עור פנים מתוח

זהו לא סוד שככל שהשנים עוברות עלינו עור הפנים והעור בכלל מתחיל לצנוח כלפיי מטה, לא מעט אנשים מבואסים ולא נהנים מהמראה החדש שהשנים העניקו להם ומחפשים דרכים שונות להחזיר את המתיחה, להרים את העור ולהרגיש צעירים שוב. האם ניתן להרים את עור הפנים ללא ניתוח?

 הרמת פנים או פיסול פנים?

פיסול הפנים הינו טיפול מתיחה לעור הפנים ללא צורך בניתוח, הטיפול יחזיר את המראה הצעיר והרענן שאנשים רבים מחפשים לחזור אליו ומוכנים לעשות זאת באמצעות דרכים שונות מכל הסוגים אם אלו הזרקות של חומרים, טיפולים בשיטה טבעית או ניתוחים. פיסול פנים מתבסס על העובדה כי מבנה הפנים של כל אדם הוא שונה ולכן יש לטפלו בצורה שונה. 

טיפול בהתאמה אישית

על מנת להבטיח טיפול טוב ואישי לכל אדם שמעוניין להחזיר אור וצעירות לעור הפנים יש לאבחן את האזורים שצנחו בעיקר ובהם אנו מעוניינים לטפל כמו – צניחת גבות, איבוד הנפח בלחיים או טשטוש של קוים ברורים כמו לסת. הטיפול יתחיל בתהליך אבחון מדויק לצורך ההתאמה האישית של טיפול הפיסול עצמו. תהליך האבחון וההתאמה מורכב מכמה שלבים:

  1. המטופל יעבור סדרת צילומים באופן דיגיטלי וממוחשב – הצילומים יהיו סטטיים ודינאמיים של הפנים בזוויות שונות ורבות.
  2. המטופל יתבקש להביא עימו כמה שיותר תמונות ישנות בהן ניתן לראות את פניו בבירור.
  3. שני אלה ישתקללו לתמונה אחת שתצביע על המראה האידיאלי לאחר הפיסול והטיפול האישי יירשם לפרטים.

מה עושים עם הקמטים

כולם מפחדים מהם ומחכים לרגע שיראו קמט קטן במראה ויוכלו להתגאות ולהתבאס ממנו יחד. עם התפתחות התפיסות האסתטיות שמנהלות את כולנו הקמטים הפכו להיות הסמל הבולט ביותר של הזדקנות. אנשים דרשו פתרונות וסירבו שהקמטים יגדירו אותם כזקנים לפני שהם מוכנים להסכים לכך. לטובת הפתרונות הגיעו לעולם ניתוחים שונים שהעלימו את הקמטים לחלוטין ויצרו מראה מנותח ומלאכותי.

קמטי זקנה מול קמטים דינמיים

היום אנחנו מבינים שקמטים היא לא מילה כל כך מפחידה ושהם נוצרים בפנים של כל אדם מגיל צעיר ואינם סמל לזקנה בלבד. הקמטים נוצרים מהדינאמיות של הפנים שלנו מהבעות פנים, צחוק או אפילו כיווצי עיניים בחשיפה ישירה לשמש. מי שעוסקים היום בפיסול פנים והחזרת המראה הצעיר לפנים מבוגרות מבינים כי אין צורך להעלים באופן מוחלט את כל הקמטים שמופיעים על העור כיוון שכך הפנים יהפכו למלאכותיות, חסרות חיוניות ויאבדו מתווי הפנים האישיים והייחודים להם לכן יש ליצור מראה עם קמטים במקומות הנכונים.

נפחים טבעיים שהלכו לאיבוד

בהתבגרות שלנו ושל הפנים שלנו מתרחש תהליך פנים רקמתי של התדלדלות וספיגה של כל שכבות העור, רשת הקולגן לכיסי השומן בפנים. מבחינה חיצונית ניתן להבחין שתהליך זה גורם לאיבוד נפחים בפנים ושקעים שנוצרים באזור הרקות וצידי המצח, שקעים מתחת לעיניים ואובדן קימור הלחיים. איבוד הנפח הטבעי יוצר מראה מדולדל, שקוע וחלול שמתאפיין רבות עם המראה המבוגר.

על מנת להחזיר את הנפחים למקומם ולהחזיר את המראה הצעיר והמלא יש לבצע החדרה של חומרי מילוי המשולבים בתכונות וסגולות שונות המותאמות לאופי שכבות העור. חומרי המילוי מותאמים לכל אזור בפנים על פי התכונות שלו וכמובן לאופי העור של אותו המטופל.

מסגרת הפנים

אפשר לומר שבהתבגרות הפנים חוק "כוח הכבידה" מוכיח את עצמו בהחלט. נפחי הרקמה נודדים מטה ויוצרים מראה של פנים נפולות או במילים מדויקות יותר – טשטוש מסגרת הפנים. ניתן לראות תופעה זאת על ידי שלושה אלמנטים עיקריים – האם הגבות נמצאות בגובה תקין ביחס לקו המצח והעיניים, אם ניתן להגדיר ולתחום את אזור הלחיים ואחידות קו הלסת. נפילת או טשטוש מסגרת הפנים יוצרות מראה מבוגר ועייף גם לפני חסרות קמטים לחלוטין. בפיסול הפנים ניתן להדגיש את מסגרת הפנים בשלושה צורות הבאות:

  • לסדר גובה תקין של הגבות – אצל נשים בין חצי ס"מ לס"מ מעל השלג הגרמי של ארובת העין ואצל גברים על פני השלד הגרמי עצמו. חשוב לדייק ולא להרים יותר מדי את הגבות וכך ליצור מראה מופתע מדי.
  • הגדרת לחיים – גם כאן יש הפרדה ברורה בין טיפול בנשים לגברים, את הלחי חשוב להרים ולסדר חזרה במקום האנטומי שלה ולא להמציא מקום חדש.
  • קו לסת אחיד – קו הלסת תורם רבות למסגרת הפנים כיוון שהוא הגבול בין הפנים לצוואר, קו והפרדה ברורה בפיסול של המבנה האנטומי יתרום רבות למראה צעיר.

טיפול היחידות האסתטיות השונות בפנים

aesthetic units הן יחידות קטנות שנמצאות בפנים שלנו – בגיל צעיר יחידות אלו שזורות זו בזו בצורה טבעית והרמונית, עם הגיל היחידות הללו עוברות את השינויים שתוארו כמו ספיגה, התרוקנות, דלדול, נדידה כלפיי מטה, קימוט ועוד. הן בעצם האחריות על המראה המזדקן שמתלבש עלינו כל אחד בגיל ובקצב אחר. היחידות הללו שזורות אחת בשנייה וזוהי הסיבה וההסבר להמלצה של טיפול כולל בכל האזורים בפנים.

טכניקת השכבות

טכניקת השכבות נוגעת לשימוש בחומרי מילוי עבור עור הפנים. במהלך טיפול באמצעות טכניקה זאת כל שכבה משכבות העור כמו האפידרמיס, הדרמיס, שומן תת עורי וכיסי השומן תקבל את הטיפול והחומר המותאם לה על ידי שימוש חומרים שונים בעלי תכונות שונים. לדוגמא – בהחדרת חומרים לשכבה התת עורית באזור הלחיים יוזרקו חומרי מילוי סמיכים המאפשרים את הרמת הלחי, להשבת הנפח שאבד יוזרק שומן עצמי ותאי גזע, ולשכבות השטחיות של הדרמיס יוחדרו חומרי מילוי עדינים ורכים.

תהליך הדרגתי

בפיסול הפנים אחד האלמנטים החשובים הוא עבודה על פי שלבים וביצועה באופן הדרגתי בפריסה של 3-6 מפגשים. מספר המפגשים ייקבעו על פי סוג הפיסול בהתאמה אישית. בין המפגשים יהיה מרווח זמן בין שבועיים לשישה שבועות שיאפשר התמזגות של חומרי המילוי עם שכבות העור, הדרגתיות בטיפול חשובה ביותר עבור קבלת תוצאה מדויקת, טבעית בצורה רגועה מבלי להעמיס על הפנים כל בבת אחת.

מה קורה לרקמה

תהליך פיסול הפנים מייצר אפקט ביולוגי ארוך טווח ברקמה המשמעות של כך היא שהאזורים שטופלו ימשיכו עבודה מסוימת שנובעת מהגירוי באזור ההזרקה שיוצרת ייצור מוגבר של פיברובלסטים שהם התאים המייצרים ומפרישים קולגן. במילים פשוטות – באזור ההזרקה נוצר אפקט לטווח ארוך שמגביר את הקולגן אשר משאיר את עור הפנים צעיר ורענן יותר גם לאר פירוק וספיגה מלאה של החומרים שהוחדרו לעור.

מתחזקים את הטיפול לשמירה על התוצאה

כפי שצוין פיסול הפנים מעניק אפקט ארוך טווח שמשפיע על מראה הפנים גם לאחר התפוגגות השפעת החומרים באופן כלשהו, מעבר לכך כמובן שמומלץ לבצע טיפול תחזוקה אחת לשנה. הטיפול התחזוקתי מתבצע באופן מניעתי לפני על נסיגה של התוצאה האסתטית שהתקבלה בטיפול הראשוני.

לסיכום,
פיסול פנים היא שיטה שמתבססת על הייחודיות של סוג העור, הצורה ואופן ההתבגרות של כל פנים באשר הם, בנוסף נותנת מקום רב וטיפול אישי לכל אזור בפנים כמו כן לכל שכבת עור באשר היא. פיסול הפנים כולל תהליך אבחון, התאמה אישית וביצוע העבודה באופן הדרגתי שלאחר מכן מומלץ לבצע תיחזוק אחת לשנה.

מה היה במאמר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם