בחורה מקבלת זריקת יופי לפנים

הבוטוקס שינה את תחום הרפואה האסתטית של העשורים האחרונים, באמצעות הבוטוקס ניתן לבצע טיפולים אסתטיים לא פולשניים. במהלך השנים מראה הפנים שלנו נעשה זקן יותר, קמטים מתחילים להיווצר באזור הפנים ובאזורים נוספים בגוף. הקמטים האלו גורמים לנשים וגברים כאחד לחפש את הפתרון הטוב ביותר להעלמת קמטים והחזרת המראה הצעיר.

העלמת קמטים באמצעות הזרקות יופי הוא אחד הפתרונות הנפוצים ביותר בשנים האחרונות.

במאמר זה תמצאו מידע חשוב בכל הקשור לנושא הזרקות יופי.

מה זה בכלל בוטוקס?

בוטוקס הוא שמו המסחרי של חומר אשר נקרא בוטולינום טוקסין, בוטולינום טוקסין הוא חלבון המופק מחיידק, כאשר החלבון הזה מוזרק לשריר הוא מרפה אותו לפרק זמן של שלושה חודשים. לאחר תפוגת ההשפעה של החומר, השריר חוזר למצבו הרגיל. כתוצאה מהרפיית השריר הקמטים מתרככים ונעלמים.

ניתן להשתמש בבוטוקס כדי לטפל בבעיות שונות כגון: פזילות, הזעת יתר, עין עצלה, טיפול בקמטים במקומות מסוימים ועוד.

שימוש מופרז בבוטוקס בכמויות גדולות עלול לגרום למוות, אך אין סכנה בהזרקת בוטוקס בכמויות קטנות כמו שנעשה בתחום הרפואה והקוסמטיקה.

למי מתאימים טיפולי בוטוקס?

טיפולי בוטוקס יעילים ומומלצים לשימוש אצל אנשים צעירים בגילאי 40 – 50 אשר אינם זקוקים למתיחת פנים. הבוטוקס תורם לשיפור מראה הקמטים אשר נמצאים במצח, בצידי העיניים ובאזור שבין הגבות.

באמצעות שימוש בבוטוקס ניתן ליצור מראה צעיר יותר, כמו כן ניתן להפחית את הקמטים ואפילו להעלים אותם. 

ניתן להשתמש בבוטוקס באזורים נוספים כגון: אזור החריצים סביב הפה אשר אופייני לנשים מעשנות, ניתן להשתמש בבוטוקס להרמת הגבות הצדדיות במספר מילימטרים.

במקרים מסוימים נעשה שימוש בבוטוקס כדי לטפל בכאבי ראש ומיגרנות.

יתרה מכך, ניתן לטפל בבעיות הזעה במצח ובכפות הידיים על ידי שימוש בבוטוקס.

סיבוכים אפשריים בטיפולי יופי

קיימות מספר תופעות לוואי מהן ניתן לסבול לאחר טיפול יופי:

  1. שטפי דם שנעלמים לאחר שבועיים בדרך כלל.
  2. שימוש בבוטוקס יכול לגרום להרפיית יתר של השרירים וכתוצאה מכך לגרום לצניחת עפעפיים או חוסר סימטריה. תופעות אלה קורות כאשר הבוטוקס מוזרק במקום שגוי, לכן חשוב לבצע הזרקות יופי אצל איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון.
  3. כ-10% מהאוכלוסייה מפתחים נוגדנים לבוטוקס וכתוצאה מכך הוא אינו משפיע עליהם. אותם מטופלים אשר מפתחים נוגדנים לבוטוקס לא יחושו שינוי כאשר הוא יוזרק לשרירים שלהם.
  4. מטופלים מסוימים מפתחים תגובה אלרגית לחומרי ההרדמה של הטיפול, האלרגיה חולפת כעבור מספר ימים בדרך כלל וניתן לזרז את ההחלמה על ידי שימוש בסטרואידים.
  5. לאחר טיפול יופי עשויים להופיע שטפי דם, אדמומיות או נפיחות. זוהי תופעה נפוצה והיא חולפות בדרך כלל לאחר יום יומיים. לעיתים רחוקות הנפיחות או שטפי הדם נראים במשך שבוע ויותר, לכן מומלץ לבצע טיפול יופי לפחות שבוע לפני אירוע חשוב כלשהו.

כיצד מחליטים היכן לבצע טיפול יופי?

חשוב מאוד לבחור בבעל מקצוע מקצועי ומנוסה אשר מקפיד על שימוש בחומרים בעלי איכות גבוהה ובידו נמצאות הרבה ביקורות חיוביות. בעל מקצוע כזה יבטיח את התוצאות הטובות ביותר במינימום סיבוכים.

חשוב לערוך סקר לפני שתבחרו את בעל המקצוע אצלו תרצו לבצע את הטיפול, אל תתביישו לשאול שאלות ולהתייעץ עם מספר מטפלים לפני שתגיעו להחלטה הטובה ביותר עבורכם.

האם טיפול בוטוקס מלווה באבים?

מטפלים רבים עושים שימוש בחומרי אלחוש מקומיים ואחרים משתמשים בקירור או באלחוש באמצעות משיחה לפני הזריקה. גם ללא שימוש בחומרים מאלחשים הזרקת בוטוקס היא אינה כואבת מכיוון שהזריקה נעשית לעומק של מילימטרים אחדים מתחת לפני העור.

כיצד עובדת הזרקת יופי?

המקומות בהם קמטים הם הנפוצים ביותר הם: במצח, בצידי העיניים ובין הגבות. באזורים אלו מופעלים שרירים בכל פעם שאנחנו מביעים רגשות באמצעות הבעת פנים, כתוצאה מכך האזורים הללו הם האזורים בהם הקמטים הם הנפוצים ביותר. באזורים הללו השרירים פועלים בצורה בלתי רצונית במקרים מסוימים ולכן אנו לא יכולים לשלוט על היווצרות הקמטים בחלק מהמקרים.

כאשר מבצעים הזרקה של בוטוקס השרירים נרפים וכתוצאה מכך נעלמים הקמטים. הזרקת יופי לא רק מעלימה את הקמטים הנוכחיים אלא גם מונעת הופעה של קמטים חדשים בעתיד.

למשך כמה זמן משפיעה הזריקה?

הטיפול בבוטוקס הוא טיפול זמני ובדרך כלל הוא נמשך לתקופה של שלושה עד שישה חודשים, לאחר פרק זמן הקמטים יתחילו לחזור ויהיה צורך בביצוע טיפול נוסף כדי לטפל בהם. ביצוע טיפולים חוזרים מאריך את הזמן הדרוש בין טיפול לטיפול, זאת מכיוון שהשרירים אליהם מוזרק הבוטוקס מתנוונים בצורה חלקית לאחר מספר טיפולים.

באילו מקרים נעשה שימוש בבוטוקס ובאילו מקרים נעשה שימוש בחומצה היאלורונית?

החומרים בהם נעשה השימוש הרב ביותר לביצוע הזרקות יופי הם: בוטוקס וחומצה היאלורונית.

במידה והנכם מתכננים לבצע הזרקה בחלק העליון של הפנים החומר המומלץ לכך הוא בוטוקס. הבוטוקס גורם להפסקה של פעילות השרירים. השרירים בחלק העליון של הפנים שלנו פועלים בצורה בלתי רצונית ובגלל זה נוצרים קמטים באזורים הללו. כאשר מבצעים הזרקה של בוטוקס לחלק העליון של הפנים, השרירים מפסיקים לזוז וכך הקמטים יכולים להיעלם. חשוב מאוד לבצע את הטיפול אצל איש מקצוע אמין, מיומן ובעל ניסיון אשר ידע להתאים את כמות החומר הנדרשת לטיפול, במידה והמטפל יזריק כמות גדולה מדי של בוטוקס עלול להיווצר מראה פלסטי או מראה קפוא מידי.

חומצה היאלורונית מתאימה לטיפול בחלק התחתון של הפנים ובחלק המרכזי של הפנים. החומצה ההיאלורונית היא חומר אשר קיים בגופנו עוד מלידה, כאשר אנו מתבגרים כמות החומר בגופנו הולכת ופוחתת. האזורים בהם פחתה כמות החומצה ההיאלורונית נעשים רפויים וכתוצאה מכך נראים קמטים באזורים אלו. בדרך כלל נעשה שימוש בחומצה היאלורונית כדי לטפל בקמטים הנמצאים באזור הפה וצידי האף.

מהי תקופת ההחלמה מטיפול יופי?

אחד מהיתרונות של טיפולי יופי הוא שהם אינם כרוכים בתקופת החלמה, אך חשוב לקחת בחשבון כי במקרים מסוימים מופיעה נפיחות או אדמומיות לאחר הטיפול ולכן לא כדאי לבצע את טיפול היופי בסמוך לאירועים חשובים.

מה היה במאמר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם