הזרקות יופי לגברים

ד"ר אוליבר קרייגר
ד"ר אוליבר קרייגר

ד"ר קרייגר מעל 20 שנות נסיון. מומחה לרפואה עור ומין, ועוסק ברפואה אתסטית.

במשך שנים רבות רק נשים היו מבצעות טיפולי יופי אך במהלך השנים חל שינוי בכל הנוגע לנושא זה וכיום הפופולריות של טיפולי יופי אצל גברים הולכת וגדלה. כולנו יודעים שבמהלך השנים מראה הפנים שלנו נהיה זקן יותר ונוצרים קמטים. הקמטים האלו גורמים לגברים ונשים לחפש אחרי הדרך הטובה ביותר להעלים את קמטים ולהחזיר לעצם את המראה הצעיר.

הזרקות יופי היא אחת מהדרכים השכיחות ביותר להחזרת המראה הצעיר לגברים ונשים.

במאמר זה ריכזנו עבורכם מידע רלוונטי בכל הנוגע לנושא הזרקות יופי.

מה זה בוטוקס?

בוטוקס הוא שמו המסחרי של רעלן העונה לשם בוטולינום, רעלן זה משמש לצרכים שונים בתחום הרפואה כבר שנים רבות. רופאים משתמשים בבוטוקס כדי לטפל בבעיות שונות כגון: עין עצלה, הזעת יתר, פזילות, טיפול בקמטים מסוימים ועוד.

הבוטוקס מעכב את פעילות השרירים ובכך הוא מצליח למנוע פזילות, להאט את פעילות בלוטות הזיעה ועוד.

שימוש בבוטוקס בכמויות גדולות יכול לגרום למוות, אך שימוש בכמויות קטנות כמו שנעשה בתחום הרפואה ובתחום הקוסמטיקה הוא בטוח לחלוטין.

סוגי קמטים נפוצים

בכדי לבצע טיפול יופי יש לבדוק ראשית מהם הקמטים הבולטים בפנים. קיימים שני סוגים עיקריים של קמטים הנוצרים על הפנים שלנו במהלך השנים ועליהם נפרט כעת:

קמטים קבועים – קמטים קבועים הם קמטים אשר אינם תלויים בדבר והם קשורים למבנה הפנים של האדם. קמטים מסוג זה הם למשל: שקע קבוע בעור, קמטים בצידי השפה ועוד.

קמטים דינמיים – קמטים דינמיים יכולים להיקרא גם קמטי הבעה. קמטים מסוג זה נוצרים כתוצאה מהפעלת שרירי הפנים כמו למשל קימוט של המצח או קמטים הנוצרים בעקבות חיוך. הכוונה היא שכל הבעת פנים מסוימת יוצרת בסופו של דבר סימן על עור הפנים שלנו.

יש לציין כי הזרקות יופי יעילות לרוב רק עבור קמטים דינמיים.

כיצד פועלת זריקת יופי?

הקמטים הנפוצים ביותר הם קמטים אשר נוצרין בין הגבות, במצח ובצידי העיניים. האזורים הללו הם אזורים אשר מופעלים בהם שרירים בכל פעם שאנו מביעים רגש באמצעות הבעת פנים, לכן אזורים אלו הם האזורים בהם היווצרות קמטים היא הנפוצה ביותר. שרירים באזורים אלו הם שרירים הפועלים בצורה בלתי רצונית בחלק מהמקרים, במידה והיינו יכולים לעצור את פעולתם של השרירים הללו לא היו נוצרים קמטים על עור הפנים שלנו. 

הזרקת היופי נועדה לשתק את השרירים המדוברים ובכך להעלים את הקמטים. הזרקת יופי לא רק מעלימה את הקמטים הישנים, היא גם מונעת את הופעתם של קמטים חדשים על עור הפנים שלנו. 

באילו מקרים מזריקים חומצה היאלורונית ובאילו מקרים מזריקים בוטוקס?

החומרים הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש להזרקות יופי הם בוטוקס וחומצה היאלורונית. החומר המומלץ ביותר לביצוע הזרקות בחלק העליון של הפנים הוא בוטוקס. הבוטוקס הוא בעצם רעלן אשר גורם לשרירים להפסיק את פעולתם. כל השרירים בחלקו העליון של הפנים פועלים בצורה בלתי רצונית וכתוצאה מכך נוצרים הקמטים. כאשר מזריקים בוטוקס בחלק זה של הפנים השרירים מפסיק לזוז וכתוצאה מכך נעלמים הקמטים.

חשוב לבצע את הניתוח אצל איש מקצוע מנוסה אשר ידע להזריק את המינון המדויק, הזרקה של כמות גדולה מדי עלולה ליצור מראה פלסטי או מראה קפוא מידי.

חומצה היאלורונית מיועדת לטיפול בקמטים בחלק המרכזי של הפנים או בחלק התחתון של הפנים. החומצה ההיאלורונית קיימת בגופנו מלידה אך כאשר אנו גדלים הכמות שלה בגופנו הולכת וקטנה. האזורים בהם כמות החומצה פוחתת נעשים דלים ורפויים יותר. לרוב משתמשים בחומצה היאלורונית לטיפול בקמטים אשר נוצרו באזור הפה וצידי האף.

ההמלצה לגברים היא לבצע טיפול יופי באמצעות חומצה היאלורונית במקרים של הוספת נפח, העלמת קמטים והעלמת שקעים. טיפול באמצעות חומצה היאלורונית נשמר בערך כשנה, תהליך ההחלמה מטיפול זה הוא מהיר וללא תופעות לוואי.

דגשים חשובים במהלך טיפול יופי לגברים

הזרקת יופי לגברים והזרקת יופי לנשים הם שני תהליכים דומים מאוד אך קיימים מספר הבדלים חשובים ביניהם, חשוב לבצע א הזרקות היופי אצל מטפל מומחה אשר ידע להתייחס לדגשים החשובים:

  1. המטפל צריך לשים דגש על הימנעות מיצירת תווי פנים נשיים כמו למשל: אף קטן וסולד, גבות מורמות, עיני שקד ועוד).
  2. המטפל צריך לבצע את התהליך בהדרגתיות מכיוון שקיימים גברים אשר חשוב להם שהסובבים אותם לא ידעו שהם מבצעים טיפולי יופי.
  3. ברוב המקרים גברים הם יותר פעילים פיזית מאשר נשים ולכן הטיפול צריך להחזיק מעמד.
  4. רמת העמידות של גברים בפני כאב נמוכה מזו של הנשים ולכן על המטפל להפחית את הכאב ככל הניתן בעת ביצוע ההזרקה.

עור הגוף של הגברים עבה יותר מעור הגוף של הנשים, כמו כן גם השרירים של הגברים גדולים יותר, לכן נדרש שימוש במינון גבוה יותר בהזרקות יופי של גברים. לאחר השגת התוצאה הרצויה היא תשמר לאורך זמן רב יותר מאשר נשים מכיוון שהעור הגברי נרפה ונמתח בקצב איטי יותר מזה של הנשים.

טיפים לפני ביצוע הזרקת יופי

  1. במידה ואתה חושב כי הינך זקוק להזרקת יופי אנו ממליצים לך לגשת לפגישת ייעוץ בהקדם האפשרי מכיוון שהמתנה ממושכת פוגעת ביעילות הטיפול ותוביל לשינוי יותר משמעותי במראה הפנים.
  2. זכרו כי סוג חומר המילוי משפיע באופן משמעותי על תוצאות הטיפול. לכן, עליכם לוודא כי אתם פונים אל מטפל אשר משתמש אך ורק בחומרים שנבדקו כמו שצריך וקיבלו אישור ממשרד הבריאות.
  3.  השתדלו להימנע מחשיפה לשמש עד כחודש לאחר הטיפול מכיוון שלאחר הזרק יופי עור הפנים שלנו רגיש יותר לקרינה. אם בכל זאת אתם נחשפים לשמש השתמשו בקרם עם מסנן קרינה.

ביצוע הזרקת יופי דורש מיומנות וניסיון, לכן כאשר אתם מחליטים לבצע הזרקת יופי וודאו כי אתם פונים אל אדם בעל ותק וניסיון בתחום עם כמה שיותר פידבקים חיוביים שיביא אתכם אל התוצאה הרצויה.

לסיכום, במאמר זה הצגנו בפניכם מידע רלוונטי בכל הנוגע להזרקות יופי אצל גברים.

מאמרים נוספים
הזרקות יופי לנשים

הבוטוקס שינה את תחום הרפואה האסתטית של העשורים האחרונים, באמצעות הבוטוקס ניתן לבצע טיפולים אסתטיים לא פולשניים. במהלך השנים מראה הפנים שלנו נעשה זקן יותר,

קרא עוד »
תהליך הצערת העור

העור שלנו מספר את סיפור החיים שלנו. את החוויות שחווינו, את הקשיים, את השינויים ההורמונליים שחלו בו במרוצת השנים, את תהליכי ההתבגרות, הוא מספק לנו

קרא עוד »
עיבוי ועיצוב שפתיים

לשפתיים שלנו ישנו תפקיד מרכזי באסתטיקה של הפנים. שפתיים מלאות , סימטריות, בעלות פרופורציה נכונה משוות מראה חושני ונאה. לצערנו לא כולנו נולדים עם שפתיים

קרא עוד »
תיאור ויזואלי של מתיחת עור הפנים
העלמת קמטים

אנשים רבים ובמיוחד נשים מרגישים מתוסכלים כאשר עם הגיל המבוגר מופיעים בפנים שלהם קמטים. ההתמודדות האישית והחברתית עם הופעה של קמטים יכולה להיות תהליך לא

קרא עוד »
כל המידע על בוטוקס

חומר הבוטוקס מורכב מרעלן המיוצר על ידי חיידק הבוטולינום, הוא התגלה אי שנות באמצע שנות השמונים ומאז משמש בעיקר למטרות קוסמטיות. היכולת של הרעלן היא

קרא עוד »
הסרת שומות ונגעי עור

הגוף שלנו לא פעם מציב אותנו בפני אתגרים רפואיים שונים, כאשר חלק מהם נפתרים בצורה פשוטה יותר ואילו חלק מהם דורשים מאיתנו התגייסות הרבה יותר

קרא עוד »
דרמה רולר

מתמודדים עם צלקות לא יפות על העור? שמים לב לסימני מתיחה חדשים על העור שלכם? הקמטים החדשים שנוספו לעור הפנים שלכם כבר בלתי נסבלים מבחינתכם?

קרא עוד »
פילינג רפואי

אנחנו רגילים לשמוע על המונח "פילינג" רק מעולמות הביוטי והקוסמטיקה, אבל מבין סבוני פילינג, קרמים של פילינג וטיפולי פילינג שונים, קיימים גם סוגים שונים של

קרא עוד »