איך תשמרו על עור הפנים מתוח ללא ניתוח

בחורה מחייכת למצלמה עם חיוך גדול

עם השנים, באופן טבעי עור הפנים הופך לדק יותר ורפוי יותר, בין היתר עקב הגרביטציה שמושכת את העור כלפי מטה. קצב השינויים שונה מאישה לאישה בהתאם לגנטיקה האישית שלה ואורח החיים אותו היא מנהלת. במאמר זה נדון כיצד ניתן לשמור את עור הפנים מתוח ללא ניתוח כירורגי. נרחיב לגבי כלים מניעתיים מבחינה התנהגותית, שימוש בתכשירים חיצוניים והליכים אסתטיים נוספים.

עור הפנים מתוח ללא ניתוח

שמירה על עור הפנים מתוח ללא ניתוח מתחילה בשינויים באורח החיים. הזדקנות העור מושפעת מאוד מקרינת השמש אשר פוגעת בסיבים האלסטיים של העור. חשוב להתרחק מהשמש שהינה מהאויבים הגדולים ביותר של העור. מומלץ גם להפסיק לעשן לחלוטין שכן העישון גורם להפחתה ניכרת ברמות של ויטמין ה-C בדם. ויטמין זה הוכח כחיוני לייצור של קולגן חדש.

אורח חיים

תחום נוסף וחשוב על מנת לשמור על עור הפנים מתוח ללא ניתוח הוא שינה איכותית וכמות שעות השינה. להורמוני הגדילה חשיבות גדולה לחידוש רקמות העור ושרירים והם מופרשים בעיקר במהלך השינה. מלבד בעת השינה, הורמוני גדילה מופרשים גם בעת פעילות גופנית. הפעילות מגבירה את ההפרשה של האסטרוגן ולדבר יש השפעה ניכרת על המרקם של העור.

תזונה בריאה ומאוזנת

צריכה קבועה של משקאות אלכוהוליים עשויה לפגוע בספיגה של הוויטמינים והמינרלים בעור ולגרום לדלדול של המאגרים של ויטמין C. מלבד אי ההגזמה עם משקאות אלכוהוליים, חשוב לשמור על תזונה מאוזנת ולאכול בין היתר, דגים, דגנים מלאים, קטניות, ירקות ופירות ולהפחית במזון עתיר שומנים, סוכרים או בשר מעובד, על מנת למנוע היווצרות קמטים ולשמור על העור.

נטילת תוספי תזונה

 על מנת לשמור על עור הפנים מתוח ללא ניתוח ניתן גם ליטול תוספי תזונה שונים.  מדובר בין היתר על ויטמין C, ויטמין E, חומצה אלפא ליפואית, תמצית זרעי ענבים, מיצוי צמח הבורג' וליקופן. תוספים יכולים לעכב את קצב ההתבלות של העור, לדחות את תחילת הופעת הקמטים ולשפר את מצבם של קמטים קיימים. הוויטמינים חיוניים ליצירת קולגן ונטרול נזקי חמצון.

תכשירי קוסמטיקה חיצוניים

לשימוש בתכשירים קוסמטיים מתקדמים יכול להיות ערך מצטבר. חשוב שהם יכללו מרכיבים שהוכחו בתור מעכבים את תהליך ההזדקנות העור באמצעות שימוש חיצוני לרבות, רטין A, חומצה הידרוקסית, ויטמין C ופיקנוגנול. רטין A הוא למעשה נגזרת של ויטמין A ושימוש מתמשך בו גורם לייצור מוגבר של אלסטין וסיבי קולגן ומביא להחלקה של הקמטוטים.

חומצה הידרוקסית

חומצה הידרוקסית עשויה מפירות והיא עשירה בסוכרים שיכולי לחדור לשכבות העור העמוקות  של העור ולסייע בקילוף טבעי ומהיר של העור. החומצה מתחברת אל המרכיבים השומניים שבעור וממיסה את  התאים הלכודים בנקבוביות, על מנת להגביר את הייצור של תאים חדשים ועיבוי של העור בעקבות זאת. יש לעשות שימוש קבוע בתכשירים המבוססים על חומצות אלה.

שיתוק שרירים

שמירה על עור הפנים מתוח ללא ניתוח ניתן לעשות גם באמצעות הזרקת בוטוקס. את הבוטוקס מזריקים לתוך קמטי ההבעה בצדי העיניים, בין הגבות ובמצח על מנת לגרום לשיתוק חלקי של השרירים. הדבר מונע את כיווץ השרירים אשר גורם להיווצרות הקמטים. הזרק בוטוקס מספקת מענה למספר חודשים אך כאשר מבצעים הזרקה חוזרת משך ההשפעה עשוי להתארך עם הזמן.

מילוי קמטים ונפח בהזרקה

 על מנת להביא לעור פנים מתוח ללא ניתוח ניתן להזריק חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית. ישנם מילויים לטווח קצר, בינוני או ארוך והטיפול נחשב בטוח ונטול תופעות לוואי. ההחלמה מההליך מהירה במיוחד כאשר הנפיחות והאדמומית חולפים בתוך שעות ספורות והתוצאות של ההזרקות ניכרות בתוך ימים. מילוי יכול להיעשות גם באמצעות שומן עצמי.

קילוף עור באופן מכוון

מלבד הזרקות של חומרי מילוי למילוי נפח או לשיתוק השרירים ניתן לשמור על עור מתוח באמצעות קילוף העור. בפילינג נעשה שימוש לטפל הן בכתמים והן בקמטים באמצעות חומרים כימיים או מכשיר לייזר. הפילינג גורם לכוויות מבוקרות בעור בדרגות עומק משתנות על מנת לגרום לתהליך של ריפוי ויצירת רקמת עור חדשה ורעננה.

טכניקת החוטים למתיחה

טיפולי הצערת עור הפנים ללא ניתוח נעשים גם האמצעות טכניקת החוטים למתיחת העור. בטכניקה זו, מלבד ביצוע המתיחה, הטיפול גם מעודד את ייצור הקולגן בעור ובכך מאפשרת לו להחזיר לעצמו את המראה הרענן, החיוני והצעיר. לרוב נדרשים בין טיפול אחד לשלושה טיפולים בהתאם לגיל ולנקודת המוצא של עור הפנים והשינוי ניכר כבר לאחר הטיפול הראשון.

שילוב טיפולים שונים

פיסול פנים באמצעות חוטים מאפשר להרים את רקמת העור ולמתוח אותה על פני השרירים. ניתן לשלב את הטיפול עם הזרקה של חומצה היאלורונית על מנת למלא נפחים ולהביא מלבד המתיחה לשיפור משמעותי גם במרקם של העור. פיסול פנים באמצעות חוטים מוביל לפנים מוצקות יותר והטיפול עשוי להחזיק מעמד עד כשנה וחצי.

מתוח ללא ניתוח

לסיכום הנושא, במאמר זה דנו כיצד ניתן לשמור על עור הפנים מתוח ללא ניתוח מתיחה. כפי שציינו, מבחינה התנהגותית ניתן להימנע מחשיפה לשמש, לאכול באופן מאוזן, ליטול תוספי תזונה ולהימנע מאלכוהול ועישון. ניתן גם ליטול תוספי תזונה, למרוח חיצונית תכשירים קוסמטיים ולבצע הליכים כמו הזרקת רעלנים, חומרי מילוי וטיפולי הצערה נוספים.

מה היה במאמר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם